Xanthia

avatar

Obserwują: 6

 • Wroblenka90
 • Gavwykop
 • Antros
 • Lordblizzard
 • Kravi
 • Krzysiek1203
 • Xanthia 23.03.2012

  Wedel dzielnie przekracza granice bezczelności.

  Dostałam ostatnio Ptasie Mleczko... znaczy Ptasie Mleczko®! Kupić bym nie kupiła po ostatniej aferze, ale odmówić mi nie wypadało. Po otwarciu zobaczyłam tekturkę z napisem:

  Kiedy w 1851 roku Karol Wedel otworzył w Warszawie swą pierwszą cukiernię

  od razu było wiadomo, że tak wyborne czekoladki

  tylko on jeden robić potrafił.

  Wkrótce stały się synonimem najwyższej jakości,

  budząc zazdrość konkurentów, którzy nieudolnie próbowali je podrabiać.

  Przyznaje, że zagotowało się we mnie, bo ptasie mleczko nadal jest dobrem ogólnym,...

 • Xanthia 15.03.2012

  Dlaczego aplikacje w systemie iOS ładują się tak szybko?

  Tekst powstał na podstawie pewnego komentarza. Jak się okazało informacja jest prawdziwa.

  Do przesłania tej wiadomości niechcący zainspirował mnie mój znajomy, zagorzały applefan.

  Raczył on śmiać się, że na jego Cudzie Techniki aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej niż na moim skrzypiącym Szajsungu. Nie wiedział on i zapewne duża część fanów apple również, że każda apka na iOS ma wgraną pewną bitmapę, która pokazywana jest na starcie zanim właściwy program się "doczyta". A co przedstawia owa bitmapka spytacie? Ano...

 • Xanthia 07.03.2012

  Klient podpisał umowę w styczniu. Orange: to było w lutym. I bez zniżek

  Czy umowa z operatorem podpisana w styczniu i gwarantująca zniżkę na abonament może stać w ciągu kilku dni - i to bez wiedzy abonenta - umową lutową bez bonusów? W Orange to możliwe. I jeszcze ci wytkną, że informujesz o całej sprawie prasę.

  Historia pana Tomasza miała być banalna i z założenia nie miała nadawać się do gazety. Chodziło tylko o podpisanie umowy z operatorem, skorzystanie z promocji i odebranie telefonu marki Samsung.

  Do salonu w Warszawie poszedł 14 stycznia, wtedy też zawarł umowę,...

 • Xanthia 22.02.2012

  Czyli „ludzie na Boga, po co wam religia”?

  Zabiorę was dziś w podróż. To nie będzie wcale wirtualna podróż. To, co przeczytacie, może na zawsze zmienić wasze spojrzenie na Świat i ludzi. Kto wie, na co jeszcze?

  Zawsze zastanawiałam się, jak my ludzie znaleźliśmy na Ziemi. Oczywiście chodząc do szkoły i do kościoła poznałam obie wersję wydarzeń i zaczęłam się zastanawiać, która jest bardziej prawdopodobna. Z wiekiem oczywiście uznałam teorię Darwina za bardziej prawdopodobną, ale czegoś mi brakowało.

  Nie mogłam wyjść z podziwu, jak powstało życie, jak się...

 • Xanthia 21.01.2012

  Polskie portale za mało piszą o szkodliwości ACTA?

  No to pokażmy im na co nas stać - permanentne blokowanie reklam. Wszyscy instalujemy Adblocki, NoScripty i tym podobne oprogramowanie blokujące. Zobaczymy jak zaśpiewają gdy im się zmniejszy liczba wyświetlanych reklam. Na razie na tydzień. A potem... się zobaczy.

  Ale nie na wariata. Protest jest czasowy i nie powinien być przeprowadzony w sposób głupi, aby nic sobie nie namieszać, i nie poblokować wszystkiego.

  Najłatwiej zainstalować przeglądarki w wersji portable -

  Iron/SRWare - to Chrome bez dodatków szpiegujących - wersja...

 • Xanthia 13.01.2012

  Potwierdzenie dla FakMaka :P

  ...
 • Xanthia 20.12.2011

  Paczka Caritasu na święta

  Znajoma emerytka poprosiła mnie o pomoc w staniu w kolejce a potem w dostarczeniu jej paczki świątecznej z Caritasu. W zamian poprosiłam o możliwość zrobienia kilku zdjęć.  1 litr oleju

  1 słoiczek majonezu

  1 puszka groszku

  1 opakowanie herbatników

  1kg mąki

  1kg cukru

  1 przyprawa magi

  50 dkg kawy zbożowej

  40 dkg sera żółtego

  ok 1 kg kiełbasy

  puszka filetów z makreli

  puszka pasztetu drobiowego

  1 opakowanie makaronu

  i kawałek ciasta drożdżowego

  Oto cała paczka świąteczna - 12 "potraw" jest jak znalazł. Na kilku z nich znajduje się nadruk Pomoc UE oraz naklejka...

 • Xanthia 19.12.2011

  Żądanie dosyłania - najbardziej absurdalna usługa Poczty Polskiej?

  Jako, że ostatnio zmieniłam adres zamieszkania i w tej chwili mieszkam z zameldowaniem tymczasowym z wielkim zainteresowaniem przeczytałam o usłudze Poczty Polskiej - żądaniu dosłania.

  http://okiemoptymistki.blox.pl/2011/10/Zadanie-dosylania-przekierowanie-adresu.html

  Usługa polega na przekazywaniu przesyłek na nowy adres, oczywiście odpłatnie. Jeżeli nie mamy komu powierzyć naszej korespondencji jest ona zbawieniem.

  Pobrałam odpowiedni formularz i już miałam go złożyć, gdy ostrzegła mnie pani w okienku. Zbawienie...

 • Xanthia 13.12.2011

  Mało kto zwrócił uwagę na coś znacznie ciekawszego od odpowiedzi rzecznika Play na informację Głosu Pomorza. Obraża on i pomawia Zbigniewa Szambelana ze Słupska.

  Miesiąc później, czyli w czerwcu umowę z „Telefonem Y” w tym samym salonie kupił „Pan B”. Pod koniec lipca do „Pana B” zgosiła się Policja z informacją, że telefon, którego używa pochodzi z kradzieży. Naraziło to „Pana B” na wiele nieprzyjemności. Pan B nie omieszkał podzielić się swoimi negatywnymi emocjami z pracownikami salonu, zignorował propozycję pomocy w wyjaśnieniu sytuacji, trafił zamiast tego do lokalnej...

 • Xanthia 12.12.2011

  Parę propozycji

  - wprowadzenie ikonek reprezentujących daną kategorię wykopów do której jest przypisane. Jakby co mogę pomóc je robić.

  - wprowadzenie kategorii wykop po latach czyli kontynuacja wykopu z przed jakiegoś czasu, wiele osób myli nowe wykopy na ten sam temat z duplikatami.

  - wprowadzenie kategorii twórczość własna czyli jeżeli ktoś się chce podzielić czymś z innymi to niech ma własną kategorię. Ludzi kreatywnych nie brakuje, a takie wykopy są prawie natychmiast zakopywane jako spam. Nie muszę chyba tłumaczyć, że taka twórczość jest dużo bardziej...

11 - 20 z 22

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.